10 листопада 1908 Гедеони розміщують перші Біблії в номерах готелю

Багато з нас мають чи бачили Біблії видавництва служіння «Гедеон». Маленький глечик з вогнем на синій палітурці — їх відмінний знак. Цього дня 1908 року засновники служіння Гедеонів розпочали поширення Святого Письма в американських готелях, що і стало початком активного служіння.

Засновниками місії Гедеонів були двоє християн-бізнесменів — Джон Ніколсон і Семюель Хілл. Вони зустрілися в одному з готелів Вісконсину та, виявивши спільну віру, вирішили залишити Біблію для адміністратора з побажанням давати читати її всім охочим гостям готелю. З цієї ініціативи пізніше сформувалася ціла організація, яка поширює Біблії до сьогодні.

Двоє віруючих бізнесменів створили асоціацію об’єднання євангелистів, які мали поширювати Слово Боже та назвалися «Гедеонами». Їх задум був дуже простий: в кожному готельному номері має бути Біблія, яка може підтримати гостей і стати чудовим способом допомогти подорожуючим уникнути гріха та спокус, перебуваючи далеко від своїх сімей.

Назва організації є символічною, зважаючи на історію чоловіка із Старого Заповіту на ім’я Гедеон.  В місії служіння сказано:

Гедеон був чоловіком, готовим робити саме те, чого бажав від нього Бог, незалежно від його власного судження щодо планів чи результатів. Смирення, віра і послух були його визначними рисами характеру. Це стандарт, який Gideons International намагається поширити на всіх своїх членів, щоб кожна людина була готова виконувати Божу волю в будь-який час, у будь-якому місці та в будь-який спосіб, яким керує Святий Дух.

10 листопада 1908 року Гедеони розпочали розміщувати перші Біблії в номерах Superior Hotel у штаті Монтана. Це були 25 примірників Святого Письма, а вже за кілька років мережа розширилася на всю Америку і охопила десятки навчальних закладів. В 1947 році їх служіння вийшло на міжнародний рівень. Сьогодні асоціація діє в 175 країнах світу.

З невеликої американської асоціації євангелистів, заснованої понад століття тому, організація перетворилася на потужне міжконфесійне служіння з офісами по всьому світу. В середньому через Gideons International щосекунди розповсюджується понад 2 Біблії.

Служіння поширює Святе Письмо в школах, військових частинах, лікарнях, в’язницях тощо. Колір палітурки Біблії чи книг Нового Заповіту свідчить про призначення примірників. Наприклад, традиційна в Україні синя палітурка означає Біблію, надруковану мовою, відмінною від англійської; білі — для лікарів і медсестер, в кольорі камуфляжу — для військових, зелені — для студентів, червоні — для учнів.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required