10 березня 1549 року народився Франциск Солано, відомий католицький місіонер у Південній Америці.
Франциск народився на півдні Іспанії в Монтіллі. Освіту здобув у єзуїтів, але свій вибір зробив на користь францисканського ордену, тому що віддавав перевагу простому життю без розкоші і надмірностей. Закінчивши в Севільї католицьку семінарію, він отримав у 1576 році посвідчення священика.
Солано став мандруючим проповідником, жертовно допомагаючи хворим під час епідемії 1583 року в Іспанії. Усередині себе він відчував покликання до закордонної місії. Спочатку він хотів поїхати в Північну Африку і був готовий навіть стати там мучеником за віру, але керівництво ордена не дозволило. Замість Африки в 1589 році він відправляється до Південної Америки до берегів Панами. Звідти він прямує по морю в Перу, але їх шхуна потрапляє в шторм і неподалік від бажаного берега наштовхується на рифи. Команда з пасажирами залишили корабель, але Франциск вирішив залишитися на борту разом з прикутими рабами, що сиділи на веслах. Однак через три дні вони були врятовані.
Франциск стає одним з тих, хто ніс місцевим жителям Слово Боже, протягом двадцяти років проповідуючи на землях Аргентини і Парагваю. Тут він зумів проявити свої видатні здібності до вивчення мов, що дозволило вести проповідь на мові корінного населення. Крім того, маючи прекрасні музичні здібності, Франциск дуже часто супроводжував євангельське слово грою на скрипці, часто потрапляючи в такому вигляді на зображення місцевих художників.
У цей час він отримав призначення бути главою францисканських монастирів у Лімі, столиці Перу, а також в місцях свого колишнього служіння. Він прагнув до християнського навернення не тільки серед місцевих жителів, а й серед іспанських колоністів.
Хоча Франциск Солано помер у 1610 році, говорять, що він пророчив руйнівний землетрус у перуанському місті Трухільо в 1619 році. Франциск був одним з тих християнських місіонерів, які несли світло надії корінним американцям, показуючи інший приклад турботи про людей, на відміну від багатьох конкістадорів.
Зображення: wikipedia.org
#християнство_в_історії