Служитель-наставник американської політичної еліти

Серія: Роль духовенства у встановленні американської державності

Джон Вітерспун (5 лютого 1723 – 15 листопада 1794) – американський пресвітеріанський служитель і батько-засновник Сполучених Штатів.

Обіймав посаду президента коледжу Нью-Джерсі (1768-94; нині Прінстонський університет). Його по праву можна вважати наставником американської еліти, він привів до Христа і виховував цілу плеяду лідерів: одного Президента США (Джеймс Медісон), одного віце-президента (Аарон Бер), трьох суддів Верховного Суду, 10 членів Кабінету Міністрів, 12 губернаторів, 60 конгресменів (21 сенатор і 39 конгресменів), багатьох членів Конституційного Зібрання і конгресменів штату. Він був делегатом від Нью-Джерсі на Другому Континентальному конгресі і єдиним священнослужителем серед підписантів Декларації незалежності (4 липня 1776 року) . У 1789 році Джон Вітерспун керував Першою Загальною Асамблеєю Пресвітеріанської церкви Сполучених Штатів, на яку зібралися 188 делегатів, з яких 52 делегата були студентами цього відомого священика.

Духовність, громадянська і політична позиція Вітерспуна сильно вплинула на формування американського національного характеру, політичної і правової культури.

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required