2017 рік став унікальним в історії Євангельської Церкви в Україні. Майже всі євангельські деномінації об’єднались для відзначення 500-річчя Реформації. Починаючи з літа 2016 року і до кінця 2017, відбулися тисячі різноманітних проектів у сфері просвітництва, євангелізації, медіа тощо.
2017Служіння «Східноєвропейська Реформація», маючи 16-річний досвід у реалізації проектів, пов’язаних з Реформацією у Східній Європі, зіграло ключову роль у відзначенні ювілею.
Важливим аспектом у відзначенні 500-річчя Реформації було донесення
сутності самої Реформації як до християнської, так і світської аудиторії.
Лекції і семінари на 37 мотиваційних конференціях
Більше 100 проповідей на тему Реформації, сказаних проповідниками служіння «Східноєвропейська Реформація» за півтора року в церквах України.
Здебільшого проповідувалась тема: «5 ідей, що змінили світ, чи можуть змінити сьогодні Україну?», а також кілька інших послань.
Семінари на 9 молодіжних кемпах. Серед них 3 кемпи були безпосередньо організовані нашою командою та були присвячені Реформації.
Ми виступили на 11 академічних конференціях та лекціях в університетах на тему Реформації.
Спікери служіння взяли участь у 13 конференціях на тему Реформації для представників влади, освітян і громадського сектору.
Організація світоглядного дискусійного клубу на базі університетів.
У 2016 і 2017 роках були організовані тури західних професорів і мислителів (Дерил МакКарті, Тері МакКарті, Брюс Андерсон, Джим Дейвідс, Стефан Густавсон та Брюс Літтл) в українських вишах.
Показ фільму «Лютер». Служіння «Східноєвропейська Реформація» викупило права на показ фільму протягом 6 місяців в кінотеатрах України. Був зроблений інструктаж щодо проведення заходів, пов’язаних з переглядом фільму. Багато церков по всій Україні організовували сеанси цього художнього фільму в просвітницьких та євангелізаційних цілях.
Медіа-проекти зіграли ключову роль у відзначенні ювілею Реформації в Україні. Ресурси служіння «Східноєвропейська Реформація» щодня забезпечували ефір різноманітними матеріалами на тему Реформації.
Наш веб-сайт «Християни для України» був створений
спеціально для початку Року Реформації
Офіційний сайт Р500 та Сторінка Р500
на Facebook, на яких ми регулярно
публікуємо свої матеріали.
Ресурсний веб-сайт Східноєвропейського Лідерського Форуму.
Від початку існування сайту було розміщено багато статей на
тему Реформації.
Щодня ми готуємо коротку статтю про те, що сталося в цей день в історії протестантських церков. На середину лютого 2018 р. ми маємо близько 400 таких статей.
з відомими християнськими лідерами публікуються
на сайті «Християни для України» та інших сайтах.
Участь у телевізійних та радіо-програмах на тему Реформації. Наші експерти взяли участь у 22 різних програмах на тему Реформації на радіо та телебаченні
Служіння Christian Vision зробило 24 однохвилинні ролики про Реформацію на основі наших текстів. Ролики транслювалися на християнських та світських телеканалах. Також вони поширюються в інтернеті та в церквах під час служінь і на конференціях.
Особливу роль у просуванні Реформації особи, церкви та суспільства відіграли заходи, спрямовані на розвиток християнського лідерства у різних сферах суспільної діяльності та служіння.
Східноєвропейський Лідерський Форум присвячені Ювілею Реформації та реалізації проектів R500. У 2016 році прийняло участь 600 євангельських лідерів з України та інших країн регіону. Приблизно така ж кількість учасників була на Форумі в 2017 році.
Члени команди Східноєвропейської Реформації взяли активну участь у створенні та поширенні матеріалів, які популяризували послання Року Реформації.
Ми поширили близько 10,000 примірників з 109,000 надрукованих журналів. Вони здебільшого розповсюджувались серед служителів, освітян та службовців. Стаття "5 ідей, які колись змінили світ", надрукована у журналі R500, була надрукована також в інших журналах, наприклад, у журналі "Слово Християнина" (20 000 примірників), "Скинія" та в багатьох інших.
У каталозі наше служіння запропонувало 29 проектів,
присвячених програмі R500. Ми допомогли його видати та поширити.
До появи каталогу навесні 2016 року ми розробили документ «500 років Реформації. Ідеї для святкування», у якому запропонували 70 різноманітних проектів, які могли послужити для відзначення ювілею Реформації. Цей документ допоміг формувати програму Року Реформації.
Тексти
Членами служіння Східноєвропейська Реформація були написані основні тексти для різних брошур, що поширювались протягом ювілейного року.
Служіння Christian Vision зробило 24 однохвилинні ролики про Реформацію на основі наших текстів. Ролики транслювалися на християнських та світських телеканалах. Також вони поширюються в інтернеті та в церквах під час служінь і на конференціях.
"Візуалізована історія Реформації. Інфографіка". Видання про історію Реформації та вплив біблійного світогляду на розвиток народів у цікавій та яскравій формі.
про історію Реформації у Великому князівстві Литовському. Тексти цієї книги були використані в багатьох проектах R500, зокрема в ролику, який презентував Рік Реформації
"Мартін Лютер. Монах, який змінив світ". Переклад з англійської.
"Мартін Лютер" – переклад з німецької. (готується до друку)
(футболки та чашки). З нагоди 500-річчя Реформації ми виготовили серію чоловічих та жіночих футболок з написами та графікою про Реформацію.
Стенди стояли в історичних центрах туристичних міст, а також в державних будинках, університетах, музеях, церквах. Для прикладу, стенди у Львові, Києві (під час Свята Подяки) та Луцьку, Дніпрі.
Завдяки програмі святкування Реформації Церква в Україні отримала унікальну можливість для реалізації своєї місії в загальнонаціональному масштабі. Українські євангельські християни сприймають Рік Реформації не лише як акцію, але заявляють про готовність продовжувати системну роботу з поширення біблійної Істини в усіх сферах життя суспільства.
Служіння «Східноєвропейська Реформація», ціллю якого є виконання Великого доручення Христа в народах Східної Європи, продовжує роботу над просвітницькими та медійними проектами. Однак особливий фокус буде зроблений на формуванні євангельських лідерів, спроможних нести християнський світогляд у публічне поле.